روژسان
  • روژسان
  • /
  • لوستر
  • /
  • نحوه انتخاب لوستر مدرن : انواع لوستر بر اساس طراحی، شکل، روکش و عملکرد

نحوه انتخاب لوستر مدرن : انواع لوستر بر اساس طراحی، شکل، روکش و عملکرد

نحوه انتخاب لوستر مدرن : انواع لوستر بر اساس طراحی، شکل، روکش و عملکرد

نحوه انتخاب لوستر مدرن چگونه است؟ وثتی که صحبت از لوازم روشنایی به میان می آید؛ هیچ چیزی مانند خرید لوستر خودنمایی نمی کند. این همان چیزی است که باعث درخشش اتاق شما می شود و حتی باعث جذابیت منزل شما در مهمانی ها می شود. اگر قصد خرید لوستر را دارید نکاتی وجود دارد که باید در مورد آنها اطلاعاتی کسب کنید.

لوستر چیست؟

خوب اجازه دهید یک قدم به عقب برویم و سوال کنیم که لوستر چیست؟ در اصل لوستر یک وسیله روشنایی است که از سقف آویزان می شود. در حالی که بیشتر در اتاق های غذاخوری از لوستر استفاده می شود، می توان برای اضافه کردن جذابی آن را به هر اتاقی مانند اتاق نشیمن، اتاق خواب و یا پاسیو اضافه کرد. لوسترها دارای لامپ های متعددی هستند (اغلب در چند طبقه) و برای روشنایی محیط استفاده می شوند.

نحوه انتخاب لوستر مدرن : انواع لوستر بر اساس طراحی، شکل، روکش و عملکرد

سبک انشار نور مشابه با چراغ آویز باعث می شود که این وسیله را با لوستر اشتباه بگیرید. یک آویز عموما شامل فقط یک منبع نور است که از یک سیم / سیستم تعلیق آویزان است؛ در حالی که لوستر دارای چندین منبع نور است و اغلب توسط یک فریم منشعب به هم متصل می شوند. با این حال، حتی با وجود این تفاوت، به نظر می رسد تفاوت بین چراغ های آویز و لوستر هنگام مقایسه آویزهای سایز بزرگ بسیار مبهم می شودو برای اکثر افراد، چراغ های آویز بزرگتر به عنوان لوستر شناخته می شوند (حتی اگر از نظر فنی یک چراغ آویز باشد).

انواع لوستر

در هنگام خرید لوستر مناسب، همه چیز به انتخاب لوستر متناسب با نیاز نورپردازی شما بر می گردد. آیا سبک یا طرح لوستر برای شما اهمیت دارد؟ آیا این همان سبک روشنایی است که انتظار داشتید؟ در ادامه می توانید تفاوت بین انواع مختلف لوستر را درک کنید.

 انتخاب لوستر بر اساس طراحی و سبک لوستر

یکی از هیجان انگیزترین جنبه هایی که در هنگام خرید لوستر باید به آن توجه داشته باشید، پیدا کردن سبک متناسب با منزلتان می باشد برای مطابقت با طراحی خانه خود، انواع طرح های لوستر زیر را در نظر بگیرید و اینکه کدام یک می تواند به بهترین وجه برای خانه شما مناسب باشد.

طراحی لوستر مدرن

لوسترهای مدرن مدرن متمایز هستند و تمرکز آنها ایجاد دکوراسیونی است که هم از نظر زیباشنایی مناسب باشد و هم کاربردی باشد.

لوستر مدرن

طراحی لوستر معاصر

آیا طراحی نوآورانه و مینیمالیستی چیزی است که می پسندید؟ طراحی معاصر از سبک های دیگر متمایز می شود و لوسترهای پیشرفته ای را می توان در این بخش از بازار پیدا کرد.

لوستر معاصر

طرح لوستر روستایی

با تاکید بر سادگی و طبیعت گرایی و اشاره به غرب آمریکا، استفاده از چوب، آهن فرفورژه و لامپ های سبک ادیسون برای لوسترهای روستایی رایج است.

لوستر روستایی

طراحی لوستر  مزرعه

مانند سبک روستایی، لوسترهای مزرعه کمی نوستالژی هستند. این لوسترها اغلب از شیشه شفاف یا بدون شیشه برای نشان دادن لامپ‌های سبک ادیسون، رنگ‌های قدیمی چوب و فلز استفاده می‌کنند.

لوستر  مزرعه

طراحی لوستر صنعتی

طراحی صنعتی از چوب و فلز استفاده می کند تا تصویر نوری که ممکن است در یک کارخانه یا محیط صنعتی استفاده شود را ایجاد کند.

لوستر صنعتی

شکل های لوستر

هنگامی که ایده ای از نوع سبکی که می خواهید داشته باشید را بدست آوردید، می توانید شکل لوستری که می خواهید را انتخاب کنید. یک لوستر به غیر از تعداد بازوهایی که دارد چیزهای دیگری هم دارد دارد. در ادامه به برخی از شکل های لوستر نگاهی داشته باشید:

لوسترهای مستطیلی

لوسترهای مستطیلی

لوسترهای گرد

لوسترهای گرد

لوسترهای خوشه ای

لوسترهای خوشه ای

لوسترهای اسپوتنیک

لوسترهای اسپوتنیک

 

لوسترهای قفسی

لوسترهای قفسی

لوسترهای گلوب

لوسترهای گلوب

لوسترهای مهره دار

لوسترهای مهره دار

انتخاب لوستر بر اساس روکش

همانند سبک و شکل لوستری که انتخاب می کنید شما باید در نظر بگیرید که روکش فلزی یا رنگ شیشه لوسترتات با وسایل اطراف و سایر وسایل نورپردازی هنگاهنگ است یا در تضاد است.به عنوان مثال یک لوستر کرومی در واقع می تواند با دیوارکوب های برنزی استفاده شوند به شرطی که سبک طراحی مشابهی داشته باشند.

لوسترهای برنجی

لوسترهای برنجی

لوستر برنزی

لوستر برنزی

لوستر طلایی

لوستر طلایی

لوستر کرومی

لوستر کرومی

لوستر با عملکرد روشنایی

پس از تعیین طراحی لوستر در یک اتاق، بهتر است نحوه عملکرد نورپردازی آن در خانه را در نظر بگیرید.

لوسترهای نور بالا : لوسترهای نور بالا، روشنایی را به سمت بالا متمرکز می‌کنند و به جای نور مستقیم، نور بازتابیده شده در اطراف فضا را فراهم می‌کنند.

لوسترهای نور پایین:  شبیه به سبک سنتی لوسترها، لوسترهای نور پایین ، روشنایی را بدون مانعی در بخش زیرین ایجاد می کنند. این نوع لوسترها زمانی ایده آل هستند که اتاق شما به نور مستقیم و متمرکز زیادی و همچنین نور محیط نیاز داشته باشد.

نورپردازی محیطی: به استثنای لوسترهای نور پایین، بیشتر لوسترها برای تامین روشنایی کاری ایده آل نیستند – بیشتر لوسترها برای ایجاد نور محیطی به دلیل تاکید بر نور پراکنده و غیرمستقیم بسیار بهتر عمل می کنند.

در حالی که ساده ترین گزینه این است که از سبک مطابق با خانه تان استفاده کنید، گزینه دیگر یافتن لوستری است که با محیط اطرافش تضاد داشته باشد.

هر نوع لوستری که انتخاب می کنید، نکته کلیدی انتخاب سبکی است که فضای اطراف را زیباتر کند و زیبایی اتاق را از بین نبرد.

3 نکته ای که هنگام انتخاب لوستر عالی باید در نظر بگیرید

  1. قرار دادن لوستر

در یک فضای داخلی، موقعیت لوستر باید تا حد امکان در مرکز قرار گیرد. در اینجا سه ​​دلیل وجود دارد:

زیبایی شناسی: یک لوستر با طراحی خوب از همه جهات تحسین برانگیز است. قرار دادن لوستر در یک موقعیت مرکزی به شما یک نمای 360 درجه می دهد تا تمام عناصر زیبا را تحسین کنید.

نور عمومی: نور مصنوعی محیط به طور یکنواخت از موقعیت مرکزی توزیع می شود.

تقارن: به عنوان شی معلق، یک لوستر بهتر است در یک مکان مرکزی برای تعادل بصری قرار گیرد.

  1. ارتفاع نصب

در یک اتاق ناهار خوری، یک لوستر باید تقریباً 30 اینچ (76.20 سانتیمتر) بالای سطح میز ناهارخوری آویزان شود تا افرادی که در اطراف آن نشسته اند بتوانند یکدیگر را ببینند. اگر سقف بلندی دارید به ازای هر فوت (0.3048 متر ) اضافی ارتفاع سقف، حدود 3 اینچ اضافه کنید.

در اتاق های دیگر، هنگام نصب لوستر، همیشه باید چنین خط دید و فاصله مطمئن را در نظر بگیرید. از این گذشته، اگر یک وسیله نورپردازی جلوی دید شما را بگیرد و مدام سرتان به آن برخورد کند جذابیتی برای شما نخواهد داشت.

  1. روشنایی لوستر

روشنایی ایده آل برای نوردهی محیطی در اتاق ناهار خوری – یا هر اتاقی – برحسب متر مربع فضا تعیین می شود. در هر 100 فوت مربع (9.290 مترمربع )، یک اتاق ناهارخوری در مجموع به 300-400 لومن روشنایی نیاز دارد. بنابراین هوشمندانه  تر است که روشنایی خروجی یک لوستر را به عنوان بخشی از فرایند انتخاب خود در نظر بگیرید. به منظور لایه بندی نور مناسب، ممکن است یک لوستر تنها منبع روشنایی محیط در یک فضا نباشد، اما احتمالا منبع اصلی خواهد بود.

منبع: ylighting

استفاده از مطالب روژسان برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام دیجی‌کالا مگ و لینک به منبع بلامانع است. حقوق این سایت به شرکت نوآوران فن‌آوازه (فروشگاه آنلاین دیجی‌کالا) تعلق دارد.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.