روژسان

راهنمای نورپردازی سالن ورودی

راهنمای نورپردازی سالن ورودی با لوستر

سالن ورودی می تواند به خانه جلوه دهد یا آن را خراب کند. به همین دلیل است که باید آن را با لوستر روشن کنید. چند عنصر برای تحقق آن وجود دارد. اما عنصر مهمی که لحن خانه و ورودی را تعیین می کند نورپردازی آن است. اگر درست متوجه شوید، می ‌توانید سایر دکورها و جزئیات را با نورپردازی سالن ورودی هماهنگ کنید. اما اگر اطلاعاتی در مورد آن ندارید، چگونه نور مناسب را انتخاب می کنید؟ به خواندن این راهنما ادامه دهید تا همه چیزهایی را که در مورد روشنایی سالن ورودی و انواع لوسترهای موجود در بازار نیاز دارید بدانید.

انواع لوسترها برای نورپردازی سالن های ورودی مختلف

بر کسی پوشیده نیست که سالن ورودی از نظر اندازه متفاوت هستند. به همین دلیل است که قبل از خرید لوستر بررسی اندازه سالن ورودی بسیار مهم است. اگر خانه شما دو طبقه است، ممکن است به یک لوستر سالن ورودی در 2 طبقه نیاز داشته باشید. زیرا تنها در این صورت است که نور کافی برای پوشش کل فضا دریافت خواهید کرد. به طور مشابه، یک سرسرای باریک یا کوچک ممکن است به یک لوستر غول پیکر نیاز نداشته باشد. در عوض می توانید به چیزی بسنده کنید که با فضای سرسرا شما مطابقت داشته باشد.

چه یک سرسرا با سقف بلند و چه کوتاه، و باید دستورالعمل های انتخاب لوستر مناسب را برای آن بدانید. به خواندن ادامه دهید تا در مورد نوع لوستری که با سالن ورودی شما مطابقت دارد بیشتر بدانید.

نورپردازی سالن ورودی بزرگ با سقف های بلند

اگر یک سالن ورودی بزرگ با سقف های بلند دارید، انتخاب های زیادی برای شما وجود دارد. اما انتخاب لوستر مناسب برای سقف بلند می تواند دلهره آور باشد اگر ندانید چگونه این کار را انجام دهید. بنابراین می دانید که یک لوستر یک جواهرات رسمی برای سالن ورودی شماست. پس از نصب به نقطه کانونی داخلی تبدیل می شود. بنابراین باید روی عوامل مهمی مانند دکوراسیون اتاق، شکل، اندازه و نور کافی تمرکز کنید.

وقتی سقف بلندی دارید که از 11 فوت فراتر می رود، باید بدانید که نمی توانید به یک چراغ آویز ساده بسنده کنید. اگر این کار را انجام دهید، ممکن است مجبور شوید پول زیادی را برای تزئین و برجسته کردن سایر عناصر سالن خرج کنید. در عوض، می‌توانید یک لوستر مناسب پیدا کنید تا خود را از هزینه‌های دکوری غیر ضروری که هیچ ارزشی به فضای کلی نمی ‌افزاید، نجات دهید.

به تصاویر زیر دقت کنید؛ این ها لوسترهای گردتر و در عین حال بلند هستند و برای سقف های بلند مناسب هستند.

نورپردازی سالن ورودی با سقف بلد

لوسترهای آبشاری شگفت انگیز هستند و فضای داخلی سالن ورودی را به زیبایی به تصویر می کشند. اما یکی از اشتباهات اصلی که اغلب با آن مواجه می شویم فراموش کردن دلیل اصلی اضافه کردن لوستر به سالن ورودی یعنی نور کافی است. البته این قطعات تزیینی فضای و سبک بسیار خوبی ایجاد می کنند. بنابراین با در نظر گرفتن این عوامل، مهم است که لوسترهایی را انتخاب کنید که فضایی آرام بخش ایجاد کنند. به یاد داشته باشید که هنگام خرید یک لوستر برای سالن ورودی، در مورد نیازهای روشنایی تصمیم بگیرید.

راهنمای نورپردازی سالن ورودی با سقف بلند

نورپردازی سالن ورودی با سقف کوتاه

انتخاب یک لوستر برای سقف بلند کار سختی نیست زیرا اکنون دستورالعمل ها را دارید. اما اگر سقف کم داشته باشید چه؟ خوب، اگر خانه ای ساده با سقف کوتاه دارید، لازم نیست نگران آن باشید، زیرا ما به شما کمک کرده ایم. سقف های کوتاه با لوسترهای کروی یا مربعی یک سالن ورودی جذاب ایجاد می کنند. به عنوان مثال، یک سالن ورودی دنج و کوچک ممکن است به خوبی با یک لوستر ورودی سازمان یافته ترکیب شود.

نورپردازی سالن وردی با سقف کوتاه

طبق تجربه، فکر می کنیم در انتخاب لوستر برای سالن ورودی نباید عجله کرد. در عوض، در نظر گرفتن اندازه سالن ورودی و فاصله بین سقف و کف بسیار مهم است. اگر تصاویر زیر را ببینید، خواهید دید که این لوسترهای کوچک چقدر فضا را زیبا کردند. اطمینان حاصل کنید که لوستر کل فضا را اشغال نکند. لوستر باید به عنوان یک عنصر ظریف و در عین حال خیره کننده به فضای داخلی خانه اضافه شود. در زیر برخی از موارد دلخواه شخصی ما آورده شده است.

راهنمای نورپردازی سالن ورودی با سقف کوتاه

در حالی که از فضای سالن ورودی به خوبی مراقبت می کنید، باید به سبک آن نیز فکر کنید. سبک های زیادی در بازار موجود است. به عنوان مثال، اگر ملودراماتیک هستید و توجه جمعیت خود را می‌خواهید، ممکن است یک لوستر مدرن یا لوستر سالن وردی  2 طبقه مانند لوستر قطره باران مارپیچی سیستم خورشیدی لوکس ما به این هدف عمل کند. اما حتما فضای سالن ورودی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که این لوسترها با فضای داخلی مطابقت دارند. اگر نگاهی به لوسترهای پر زرق و برق بیندازید، بدون شک می تواند توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کند.

انتخاب لوستر برای نورپردازی سالن ورودی

از آنجا که لوستر یکی از اجزای قطعی وسایل نورپردازی سالن ورودی شما است، می توانید قبل از اینکه به یکی از آن ها رضایت دهید، سبک های زیر را مرور کنید. این قطعات بیانیه می توانند حال و هوای کل فضای شما را تنظیم کنند، به عنوان یک قطعه گفتگو و بسیاری موارد دیگر عمل کنند.

به همین دلیل است که قبل از انتخاب یک سبک خاص باید خود را آموزش دهید. عبارت زیر به شما ایده می دهد که چه نوع سبک لوستری را می توانید برای سرسرا انتخاب کنید. هنگامی که جزئیات را بدانید، امکان گشت و گذار در آن را خواهید داشت. از این رو، به ادامه مطلب بروید.

لوستر کریستالی مدرن

این لوسترهای اواسط قرن قابل توجه هستند. در واقع، یک لوستر مدرن یک قدم جلوتر است و عملکردی و زیبایی شناسی دارد. هیچ چیز بیشتر از یک لوستر نمی تواند نورپردازی سالن ورودی را کامل کند. اگر به یک لوستر بزرگ برای سرسرا نگاه کنید، خواهید دید که چگونه توجه را جلب می کند. وقتی شخصی وارد خانه شما می شود، اولین چیزی که متوجه می شود عنصری است که شما یک نقطه کانونی در خانه خود ایجاد کرده اید.

نورپردازی سالن ورودی با لوستر مدرن

اگر به طراحی های مینیمال و در عین حال شیک علاقه دارید، انتخابی بهتر از یک لوستر مدرن وجود ندارد.

لوستر معاصر

بنابراین اگر به دنبال لوسترهای معاصر هستید، ما متوجه می شویم. هنگامی که به دنبال یک طراحی پیشرفته هستید، جای تعجب نیست که خسته شوید، زیرا امکانات بیش از آنچه شما می توانید درک کنید گسترش می یابد. نورپردازی به سبک معاصر از خطوط و منحنی های ساده برای ایجاد یک طرح کلی صاف استفاده می کند. این قطعات معاصر نوآورانه و در عین حال مینیمال هستند، و می توانید ببینید که چگونه آن ها را به عنوان انتخابی عالی برای استفاده روزانه دوباره تصور می کنید. اگر شما تماما در مورد طراحی‌ هایی هستید که تحت تأثیر ویژگی ‌های رنگ ‌های خاکستری، خطوط و منحنی‌های ساده یا مینیمال هستند، سبک شما امروزی است.

نورپردازی سالن ورودی با لوستر معاصر

لوستر خانه مزرعه

اگر لوسترهایی با حس نوستالژیک می خواهید، لوستر خانه های مزرعه همان چیزی است که به دنبال آن هستید. آن ها متظاهر نیستند. در عوض، آن ها خام، خاکی و روستایی هستند. اگر سبک شما این است که خانه تان را گرم تر و دنج تر نشان دهید، لوستر خانه های مزرعه بهترین کار را برای شما خواهند داشت.

شما می توانید سبک روستایی را با لوسترها ایجاد کنید زیرا آن ها جذابیت روستایی دارند. لوسترها چیزی فراتر از عنصری هستند که به زیبایی می افزایند. آن ها یک عنصر مکالمه هستند و چندین لایه دارند بنابراین به فضای داخلی خانه شما عمق بیشتری می دهند. یک لوستر خانه مزرعه می تواند به راحتی مهمانان شما را مجذوب خود کند و به آن ها احساس راحتی و خوش آمد گویی کند.

اگر می خواهید ظاهری قدیمی ایجاد کنید، ممکن است مجبور شوید لوسترهای خانه های کشاورزی را در نظر بگیرید. آن ها به وضوح جزئیات هستند، بنابراین شما نمی توانید آن ها را متوجه شوید. هر لوستر داستانی را بیان می کند و شما آن را تنها در صورتی می شنوید که شدیدا علاقه مند باشید. هر کسی که به سبک قدیمی علاقه دارد، چیزی جز لوستر خانه های مزرعه نمی خواهد.

نورپردازی سالن ورودی با لوستر خانه مزعه

نتیجه

اکنون که راهنمای کاملی برای روشن کردن سالن خود دارید، کار سختی نخواهد بود. تا به حال نورپردازی سالن ورودی را نادیده می گرفتید، اما دیگر این کار را انجام ندهید زیرا سالن های ورودی همان فضایی هستند که جو بقیه خانه را تعیین می کنند. در حالی که به عناصر تزئینی اهمیت می دهید، توجه به نورپردازی و لوسترها را فراموش نکنید.

استفاده از مطالب روژسان برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام دیجی‌کالا مگ و لینک به منبع بلامانع است. حقوق این سایت به شرکت نوآوران فن‌آوازه (فروشگاه آنلاین دیجی‌کالا) تعلق دارد.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.