روژسان

راهنمایی برای بهترین انواع کریستال برای لوستر

راهنمایی برای بهترین انواع کریستال برای لوستر

شما مدت ها آرزوی نصب لوسترهایی را در خانه داشتید که به طور خیره کننده ای زیبا باشند. چه بخواهید اتاق ناهارخوری خود را با یک لوستر کریستالی خیره کننده جلوه دهید، نورپردازی مناسب برای راه پله یا سالن ورودی خود را پیدا کنید، یا بخواهید هر اتاق دیگری در خانه خود را زنده کنید، می خواهید مطمئن شوید که قطعه عالی را پیدا کرده اید. اما چه نوع و برش کریستالی برای شما مناسب است و بهترین راه برای مراقبت از لوستر شما چیست؟ مهم تر از همه، چگونه می توانید کریستالی را پیدا کنید که درخششی را که می خواهید به شما بدهد. در این مقاله، آنچه را که باید در مورد برخی از محبوب ترین انواع کریستال بدانید، به شما خواهیم گفت. محبوب ترین انواع کریستال برای لوستر عبارتند از:

  • K9
  • Swarovski
  • Gemcut
  • Handcut
  • کریستال ونیزی

به این ترتیب، می ‌توانید بهترین تصمیم ممکن را برای نحوه روشنایی خانه خود بگیرید.

K9 یکی از انواع کریستال برای لوستر

یکی از محبوب ترین انواع کریستال برای لوستر، کریستال K9 است که گاهی به شیشه K9 نیز گفته می شود. حرف “K” اشاره ای به کلمه آلمانی “تاج” (Krone) و عدد 9 به محتوای سرب شیشه (9 درصد) اشاره دارد. این یک کریستال تاج بوروسیلیکات نوری چینی است و معمولا هنگام برش دادن آن به شکل عالی نیازی به برش های زیادی ندارد. همچنین به دلیل خواص پراکندگی کم آن مورد توجه قرار گرفته است. این از تاج بوروسیلیکات شیشه ای ساخته شده است و از کریستال نوری بر خلاف اکسید سرب استفاده می کند.

جالب اینجاست که کریستال نوری همان ماده ای است که در عدسی های تلسکوپ هابل استفاده شده است. این به این دلیل است که کریستال نوری بسیار شفاف ‌تر از کریستال سربی یا شیشه است، زیرا تقریبا کاملا بدون حباب و خراش است. وضوح آن ناشی از روشی است که در آن تولید می شود. برای جلوگیری از ناهماهنگی، آن را تا دمای بالای رکوردشکن گرم می کنند و سپس به آرامی به دمای خنک تر کاهش می دهند.

k9 از انواع کریستال برای لوستر

چه چیزی کریستال K9 را به ماده ای عالی برای لوستر شما تبدیل می کند؟

اول اینکه حدود 15 درصد سبک تر از کریستال سرب است، به این معنی که دیگر نگران آسیب دیدن سقف و یا بدتر افتادن و شکستن لوستر نخواهید بود. همچنین بادوام است، بنابراین هنگام تمیز کردن یا جابجایی لوستر خود نگران شکستن تصادفی کریستال ها نخواهید بود.

از آنجا که کریستال K9 دارای ضریب شکست بالایی است، درخشش بیشتری نسبت به سایر انواع کریستال ارائه می دهد. همچنین دارای وضوح باورنکردنی است که به ایجاد الگوهای روشنایی بازتابی پیوسته و روشن‌ تر کمک می‌ کند. این برای یک لوستر واقعا بیانیه که در هر اتاقی جلب توجه می کند، ایده آل است.

با این حال، بهترین از همه، مقرون به صرفه بودن کریستال K9 است. به دلیل پیچیدگی طرح ها و محتوای انعکاسی بالا، بسیاری از خریداران انتظار دارند که قیمت لوسترهای ساخته شده از کریستال K9 را داشته باشند. با این حال، ظاهری لوکس را با قیمتی مقرون به صرفه ارائه می دهد. این کریستال قیمت بسیار رقابتی تری را نسبت به بسیاری دیگر از انواع کریستال ارائه می دهد، به ویژه تا حدی به دلیل هزینه های تولید پایین تر است. همچنین یکی از رایج ترین انواع کریستالی است که در لوسترهای لوکس استفاده می شود؛ بنابراین تصور نکنید که هزینه پایین آن به معنای به خطر انداختن کیفیت است.

کریستال چینی از انواع کریستال برای لوستر

سواروسکی از انواع کریستال برای لوستر

اگرچه K9 مسلما محبوب ترین نوع کریستالی است که برای ساخت لوستر استفاده می شود، اما تنها گزینه شما نیست. البته، احتمالا در مورد کریستال‌ های سواروسکی اتریشی شنیده ‌اید، این کریستال‌ ها قطعاتی از شیشه‌ های ماشینی هستند که برای دوام بیشتر در محلولی پوشانده شده‌ اند.

سواروسکی از انواع کریستال برای لوستر

آن ها به داشتن صفحه های کاملا تیز معروف هستند اما مطمئنا در سمت گران قیمت هستند. آن ها در کوه های آلپ اتریش ساخته شده اند و دارای محتوای سرب بیش از 30 درصد هستند. این ها همچنین گزینه های عالی برای کسانی هستند که به دنبال کریستال هایی در رنگ های مختلف هستند.

با این حال، آن ها همچنین در سمت گران هستند، به این معنی که شما باید آماده باشید تا کمی سرمایه گذاری کنید. هزینه احتمالا با تاریخچه خود خانه ارتباط دارد. بنیانگذار آن، دانیل سواروسکی، اولین کسی بود که از ماشینی برای برش و صیقل دادن شیشه استفاده کرد. امروزه کریستال های سواروسکی علاوه بر استفاده برای لوستر، برای ساخت جواهرات خیره کننده نیز استفاده می شود.

کریستال اتریشی از انواع کریستال برای لوستر

کریستال های گرانبها مصری

شما می توانید کریستال مصری که یکی از انواع کریستال برای لوستر را انتخاب کنید که به نام های Gemcut یا کریستال مراکشی نیز شناخته می شود. این نوع کریستال دارای درخشندگی عالی است، اما نیاز به نگهداری خوبی نیز دارد. با این حال، نکته مثبت این است که این کریستال ها به خصوص بی عیب هستند و مقدار زیادی اکسید سرب در آن ها وجود دارد. شما باید کریستال های نگین تراش را هر 2 ماه یک بار تمیز کنید تا آن ها را درخشان و درخشان نگه دارید.

کریستال مصری از انواع کریستال برای لوستر

کریستال های دستی از انواع کریستال برای لوستر

کریستال های دستی که به آن کریستال ترکی یا رگال نیز می گویند یکی از قدیمی ترین انواع کریستال برای لوستر است. همان طور که از نام آن پیداست، با دست بر روی چرخ های آهنی و ماسه سنگی بریده می شود و با استفاده از گرد و غبار مرمر صیقل داده می شود. اگرچه کریستال زیبا، دست ‌تراش شده فقط گران نیست در برخی موارد، علائم روی چرخ‌ها قابل مشاهده است. گزینه های دمنده دستی نیز وجود دارد که برای کسانی که ترجیح می دهند کریستال های خود لبه های صاف تری داشته باشند بسیار مناسب است.

کریستال ترکی از انواع کریستال برای لوستر

کریستال ونیزی ایتالیایی

شیشه ونیزی به دلیل زیبایی و شفافیت در سراسر جهان مشهور است. صدها سال است که ونیز ایتالیا به خاطر شیشه مورانو خیره کننده اش شهرت جهانی داشته است. علاوه بر استفاده از این لیوان برای ساخت ظروف، گلدان و جواهرات، برای ساختن لوسترهای زیبا نیز استفاده می شود؛ بنابراین، چه چیزی آن را از بقیه متمایز می کند؟ به جای اینکه در ماشین صیقل داده شود یا با دست برش داده شود، با آتش قالب گیری و صیقل داده می شود. این همان چیزی است که به کریستال ونیزی درخشش علامت تجاری آن می بخشد. در مقایسه با انواع دیگر شیشه های برش، یک گزینه مقرون به صرفه نیز هست.

کریستال ایتالیایی از انواع کریستال برای لوستر

برش های معمولی لوستر کریستالی

اکنون که کمی بیشتر در مورد انواع کریستال های موجود در دسترس شما می دانید، اجازه دهید به طور خلاصه در مورد برش های مختلفی که می توانید انتخاب کنید بحث کنیم. حقیقت این است که شکل کریستال ها تا حدودی شبیه تراش های الماس و سایر سنگ های قیمتی است. اما به جای اینکه انگشت شما را تزئین کنند، به جای آن از سقف شما آویزان می شوند. اول، شکل هشت ضلعی سنتی تر، با هشت ضلع و مقدار زیادی انعکاس وجود دارد. اگر کریستال های بلندتر، نوک تیز و مستقیم می خواهید، به دنبال برش های یخی باشید. به دنبال کریستال هایی به شکل گل هستید؟ به دنبال کریستال رزتی شکل بروید.

ساخت انواع کریستال برای لوستر

کریستال های قطره ای شکل به عنوان کریستال های سوئدی یا گلابی شناخته می شوند و در مقایسه با سایر برش ها در سمت پهن تر هستند. برش های باگت یا استعماری از یک طرف صاف و از طرف دیگر برجسته هستند.

نتیجه گیری

صرف نظر از طرح یا برش لوستر کریستالی که ترجیح می ‌دهید، شما سزاوار این هستید که تا حد امکان گزینه‌ های زیادی برای انتخاب قطعه مرکزی عالی برای خانه خود داشته باشید. ما اینجا هستیم تا به تحقق آن کمک کنیم  و اطمینان حاصل کنیم که طرح رویایی خود را با قیمتی منصفانه و مقرون به صرفه دریافت می کنید. انتخاب باورنکردنی ما از لوسترهای نمایشی ایده آل برای هر اتاقی در خانه شما را مرور کنید و روند تغییر فضای خود را از امروز شروع کنید.

استفاده از مطالب روژسان برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام دیجی‌کالا مگ و لینک به منبع بلامانع است. حقوق این سایت به شرکت نوآوران فن‌آوازه (فروشگاه آنلاین دیجی‌کالا) تعلق دارد.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.